A A A a a

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego


Piknik rodzinny w Chutor Gorajec w ramach obchodów ,,Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”

 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie - Organizator Rodzinnej Pieczy zastępczej dnia 28 sierpnia 2019 r. zorganizowało piknik rodzinny w ramach obchodów ,,Dnia Rodzicielstwa Zastępczego” w gospodarstwie agroturystycznym Chutor Gorajec. Spotkanie, w którym wzięło udział 45 osób, rozpoczęło się od przywitania uczestników i krótkiego przedstawienia obiektu przez jego gospodarza – Pana Marcina Piotrowskiego. Trzy grupy uczestników wymiennie wzięły udział w warsztatach tematycznych.

 W „Centrum Żywej Tradycji” rodzice z dziećmi poznali wielokulturowość dawnych Kresów Rzeczypospolitej poprzez aktywne spędzanie czasu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach „Eko szlak”, czyli terenowej wyprawie po interaktywnej ścieżce ekologicznej połączonej z zajęciami warsztatowymi. Każdy z uczestników wyprawy posiadał lornetkę, dzięki czemu, przez zabawę mógł jeszcze dokładniej poznawać przyrodę.

 Rodzice, dzieci i młodzież wzięli również udział w warsztatach zielarsko-kosmetycznych. Podczas zajęć nauczyli się rozpoznawania podstawowych roślin zielarskich pod okiem pasjonata przyrody – zielarza Pana Zbyszka Blizińskiego. W ramach warsztatów przedstawione zostało zastosowanie ziół w kosmetykach. W trakcie zajęć uczestnicy, pod bacznym okiem prowadzącej Pani Renaty Płoskoń, przygotowali peelingi kosmetyczne z wykorzystaniem naturalnych składników takich, jak zioła, kwiaty, kawa, oliwa czy cukier. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowały zarówno starszych, jak i młodszych uczestników. Każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie zrobiony kosmetyk.

 Dodatkową atrakcją przygotowaną dla dzieci były zabawy tematyczne, muzyczne i ruchowe dostosowane do różnych grup wiekowych przygotowane przez animatora zabaw – Panią Anią Hawrylak. Do zabaw na wolnym powietrzu należały: wyścigi z wózkiem, przeciąganie liny, farbowanie włosów, zabawy z chustą Klanza czy zamykanie w bańce mydlanej.

 Podczas przerwy obiadowej uczestnicy delektowali się potrawami przygotowanymi przez lokalne koło gospodyń wiejskich. Kolejnym punktem spotkania był udział w pokazie, który łączył muzykę, taniec i ogień w jeden spektakl. Grupa artystów zaprezentowałabardzo efektowne, tzw. „plucie ogniem” oraz wspaniałą żonglerkę – wymagającą manipulacji płonącymi przedmiotami.

 Na końcu spotkania każdy jego uczestnik miał możliwość przebrania się doudziału w sesji fotograficznej.

 Piknik rodzinny w Chutor Gorajec okazał się być idealną okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu w miłej atmosferze. Był to czas wypełniony radością i uśmiechem, spędzony bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień i obowiązków. Piknik stał się okazją do wymiany doświadczeń i integracji rodzin zastępczych. Uczestnicy już zapowiedzieli chęć uczestnictwa w następnym organizowanym przez PCPR pikniku rodzinnym.

Galeria zdjęć

 


Licznik odwiedzin: