A A A a a
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych

 

Szanowni Państwo !

 
 

 Z przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować o działalności bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych (sprzęt pielęgnacyny i wspomagający), która mieści się przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie, przy ul. Piłsudskiego 8.

 

Głównym zadaniem naszej wypożyczalni jest ułatwienie dostępu osobom niesamodzielnym  do bezpłatnego sprzętu rehabilitacyjnego, wspomagającego lub pielęgnacyjnego, które  ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. 

 


       Do korzystania z usług wypożyczalni uprawnione są osoby  mieszkające na terenie Powiatu Lubaczowskiego, które posiadają zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że są osobami niesamodzielnymi i wymagają danego sprzętu rehabilitacyjnego, wspomagającego lub pielęgnacyjnego.

 

 

W naszej wypożyczalni można bezpłatnie m.in. wypożyczyć: łóżka rehabilitacyjne, wózki standardowe, wózki aktywne i toaletowe, rotory, balkoniki, steppery, bieżnie rehabilitacyjne, orbitreki, materace rehabilitacyjne, wioślarze nadstawki sedesowe, tablice do ćwiczeń manualnych dłoni, kule, laski, koncentratory tlenu i tp.

 

Źródła finansowania wypożyczalni

  

-Wypożyczalnia finansowana jest przez Powiat Lubaczowski.

-W latach 2007-2009 wypożyczalnia dofinansowana była przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach ,,Programu Ograniczania Skutków Niepełnosprawności".

 -W latach 2017-2018 wypożyczalnia dofinansowana była ze środków Unii Europejskiej z  Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarapckiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VIII Integracja Społeczna, Działanie 8.3. Zwiekszenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.

 

 

      
     Godziny otwarcia wypożyczalni
od poniedziałku do piątku
w godz. 7.30 - 15.30

 

 Druki do pobrania


Licznik odwiedzin: