A A A a a

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych przy PCPR w Lubaczowie


 

Szanowni Państwo ! 
 

Z przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować o działalności bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych (sprzęt pielęgnacyny i wspomagający), która mieści się przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie, przy ul. Piłsudskiego 8.

 

Głównym zadaniem naszej wypożyczalni jest ułatwienie dostępu osobom niesamodzielnym, które  ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego do korzystania z bezpłatnego sprzętu rehabilitacyjnego, wspomagającego lub pielęgnacyjnego.

 

Do korzystania z usług wypożyczalni uprawnione są osoby  mieszkające na terenie Powiatu Lubaczowskiego, które posiadają zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że są osobami niesamodzielnymi i wymagają danego sprzętu rehabilitacyjnego, wspomagającego lub pielęgnacyjnego.

 

W naszej wypożyczalni można bezpłatnie m.in. wypożyczyć: łóżka rehabilitacyjne, wózki standardowe, wózki aktywne i toaletowe, rotory, balkoniki, steppery, bieżnie rehabilitacyjne, orbitreki, materace rehabilitacyjne, wioślarze nadstawki sedesowe, tablice do ćwiczeń manualnych dłoni, kule, laski, koncentratory tlenu i tp.

 

Źródła finansowania wypożyczalni

 

-Wypożyczalnia finansowana jest przez Powiat Lubaczowski.

-W latach 2007-2009 wypożyczalnia dofinansowana była przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach ,,Programu Ograniczania Skutków Niepełnosprawności".

-W latach 2017-2018 wypożyczalnia dofinansowana była ze środków Unii Europejskiej z  Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VIII Integracja Społeczna, Działanie 8.3. Zwiekszenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.


      
     Godziny  otwarcia wypożyczalni
od poniedziałku do piątku
w godz. 7.30 - 15.30

 

Druki do pobrania

 


Licznik odwiedzin: