A A A a a

Koncert profilaktyczny zespołu „Wyrwani z niewoli” pn. „W kręgu rozważań o miłości…”.


W czwartek, 15 lutego o godz. 10.30 w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbył się koncert profilaktyczny zespołu „Wyrwani z niewoli” pn. „W kręgu rozważań o miłości…”.

Koncert dla młodzieży Zespołu Szkół ukierunkowany był na zwiększenie świadomości młodzieży o szkodach zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, czego efektem staje się zmniejszenie skali zjawiska używania narkotyków i poprawa funkcjonowania społecznego wśród nastolatków.

W koncercie uczestniczyli: Starosta Lubaczowski Pan Józef Michalik, ks. Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego Andrzej Stopyra, Dyrektor Zespołu Szkół Pan Andrzej Nepelski, Wicedyrektor szkoły Pani Barbara Kurek oraz Pan Janusz Ruper, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Małgorzata Jachyra Mazepa, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Beata Zadworna, pracownik socjalny Ośrodka Interwencji Kryzysowej Pani Ewa Łuczak, pedagodzy, nauczyciele oraz młodzież. Patronat nad koncertem sprawowało  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz działający przy nim Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Grupę „Wyrwani z niewoli” tworzą:

-        Jacek Zajkowski „Heres” (artysta hip-hopowy, raper). Kiedyś człowiek pogrążony w wielu uzależnieniach, bez perspektyw. Dzisiaj wzór dla wielu młodych chłopców i mężczyzn. Od ponad 6 lat  udowadnia, że można żyć inaczej, można odkrywać swoje pasje i talenty. Wydał wiele płyt, za ostatnią otrzymał nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii „muzyka chrześcijańska”;

-        Piotr Zalewski (psycholog z wykształcenia, autor książki pt. „Wyrwani z niewoli”). Był chłopakiem bardzo zakompleksionym, uległ złym autorytetom, zażywał narkotyki. Zaniedbał edukację, zszedł na drogę przestępczą, miał depresję. Będąc na dnie rozpaczy zapragnął zmiany życia i zwrócił się z prośbą do Boga. Zmiana przyszła: zaczął odkrywać swoje talenty, potencjał, którym zapragnął dzielić się z innymi.

Jak sami mówią: „zostaliśmy „Wyrwani z niewoli” i dlatego tak nazwaliśmy naszą grupę. Jesteśmy już całkowicie wolni od prawie sześciu lat od narkotyków, alkoholu i innych uzależnień. Zapraszani jesteśmy przez wszystkich tych, którym na sercu leży dobro młodego człowieka, gdyż jak wiadomo lepiej zapobiegać, niż leczyć i ta zasada sprawdza się nie tylko w medycynie”.

„DAJEMY PRZYKŁAD A NIE WYKŁAD”

Grupa od kilku lat zajmuje się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży, chcąc ukazać im świat,   w którym można lepiej żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy i pornografii. Ze swoim przesłaniem odwiedzają szkoły, zakłady poprawcze, domy dziecka, więzienia, parafie, ulice itp.

 

 


Licznik odwiedzin: